انواع جرثقیل سقفی

توسط

با ظهور جرثقیل های سقفی مشکلات زیادی در صنایع مختلف حل شد کسانی که نیازمند این هستند که بار ها و وسایل سنگینی را در کارخانه یا سوله یا محله کار خود از نقطه ای به نقطه ای دیگر جابجا کنید به نیازمند جرثقیل سقفی هستید. جرثقیل های سقفی خیلی کارامد تر و بهینه تر از لیفتراک است و یک جرثقیل سقفی می تواند کار چندتا لیفتراک را انجام دهد. علاوه بر آن استفاده از آنها راحت از گزینه های دیگر است. جرثقیل های سقفی دارای انواع ثابت و متحرکی هستند. این جرثقیل ها به دلیل اینکه برای جابجایی بار های سنگین طراحی شده اند دارای استحکام زیادی هستند و هزینه نگهداری آنها کم است. اگر شما هم قصد هم قصد دارید جرثقیل مناسب خود را انتخاب کنید یا علاقه دارید که بیشتر درباره جرثقیل های سقفی بدانید امروز با ما در بازرگانی محمود قراچورلو همراه باشید تا هر آنچه که باید درباره انها بدانید را برای شما بیان کنیم.

جرثقیل انواع جرثقیل سقفی       3

 آشنایی با جرثقیل های برقی

یکی از صنایعی که در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته و باعث شده است که مشکلات زیادی در صنایع حل شود و بسیاری از کارها را آسان کرده است صنع جرثقیل است. جرثقیل ها انواع مختلفی دارند که در جاهای مختلفی کاربرد دارند  از این جرثقیل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد جرثقیل سقفی و جرثقیل صنعتی و جرثقیل های دروازه ای و نفربر و بالابر هیدرولیکی که هر یک از انها در مکان های مختلف در موارد زیادی کاربرد فراوانی دارند. جرثقیل ها سقفی انواع مختلفی دارنند که شما باید بر حسب نیاز و شرایط و محیطی که میخواهید از آنها استفاده کنید آنها را انتخاب کنید. جرثقیل های سقفی می توانند بر حسب مدل های مختلفی که دارند به صورت عمودی یا افقی یا در هر دو جهت حرکت کنند.

مزایای استفاده از جرثقیل سقفی برقی

۱. صرفه جویی در زمان و کاهش یافتن هزینه ها و بهبود یافتن گردش کار

۲. کاهش خسارت های وارده به محصولات ناشی از حمل و جابجایی

۳. کم شدن حوادث احتمالی در محل کارتان

۴. اثرات زیست محیطی تا حد زیادی کاهش می یابد

اجزای تشکیل دهنده جرثقیل های سقفی

راهبر طولی یااصلی تشکیل دهنده راهبر شامل :

۱. قوطی مستطیلی تشکیل شده از ناودانی ورق جوشکاری و یا پروفیل

۲. چرخ های با جنس چدن آلیاژی با گرافیت کروی قطر ۱۶۰ تا ۵۰۰ میلی متر که مقاومت آن در برابر سایش بالا و حرکت آن مناسب می باشد و صدای کمی دارد

۳. ضربه گیر برای مهار ضربه در انتهای راهبر طولی بسته شده است

۴. موتور گیربکس برای حرکت طولی

۵. پیچ مقاوم برای اتصال راهبر به پل

جرثقیل انواع جرثقیل سقفی       2

کالسکه حرکت عرضی

قدرت محرکه جرثقیل سقفی به وسیله یک یا دو موتور کیبورد تامین خواهد شد که اندازه و قدرت کالسکه به عواملی مثل ظرفیت و ارتفاع وینچ بالابر مربوط است.

وینچ جرثقیل سقفی

وینچ یا همان بالابر به دو دسته  بکسلی و زنجیری دسته بندی می شوند که برای بار هایی با  کمتر از ۲ تن به علت  حجم و وزن کم جرثقیل های زنجیره ای استفاده می شوند و برای بار های بالا وینچ های بکسلی استفاده می شود

مدل های پراستفاده جرثقیل های سقفی برقی

 تک پل: در این نوع  جرثقیل دارای یک بالابر برقی و تیر انتهایی و پل اصلی میباشد.

جفت پل: این نوع جرثقیل های ثقفی  بسیار محکم و مقاوم میباشند. جرثقیل های ثقفی جفت پل نسبت به جرثقیل های تک پل ظرفیت بیشتری دارا هستند و برای  جابه جایی اجسام سنگین تر مناسب میباشد.

کاربردهای جرثقیل های سقفی برقی

جرثقیل های سقفی برقی کاربرد های  بسیاری در انواع زمینه ها و صنایع مختلف داشته که بخشی از آن عبارتنتد  از:

حمل و نقل و جابه جایی اجسام سنگین در صنایع غذایی

حمل و نقل و جابه جایی اجسام سنگین در صنایع فولاد

حمل و نقل و جابه جایی اجسام سنگین در صنایع شیمیایی

حمل و نقل و جابه جایی اجسام سنگین در صنایع خودرو سازی

حمل و نقل و جابه جایی اجسام سنگین در صنایع چوب

منبع: https://mg-trade.ir/types-of-overhead-cranes/

ads2

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

ads2