سیم بکسل چیست؟

توسط

یکی از پیچیده ترین تجهیزات مکانیکی ، طناب بکسل است که کمک زیادی به صنعت کرده است. ساختار مارپیچی سیم بکسل انعطاف پذیر و محکم است. در این مقاله می خواهیم بدانیم که سیم بکسل به چه معناست.

تعریف سیم بکسل

سیم بکسل یا طناب فولادی وسیله ای است که به انتقال بار و پشتیبانی از بار کمک می کند. سه جز components اصلی آن مغز ، لایه سیم و سیم است. پیچاندن چندین کابل به یکدیگر باعث ایجاد زنجیره ای از کابل ها یا طناب می شود. سیم بکسل با چرخاندن چندین رشته سیم در اطراف مغز ساخته می شود.

اجزای سیم بکسل

چهار مولفه اصلی سیم بکسل عبارتند از:

• سیم

کوچکترین جز component سیم بکسل کابل است. سیمها معمولاً از فولاد ، آهن ، فولاد ضد زنگ ، فلز مونل و برنز ساخته می شوند. یک طناب با چرخاندن سیمها به دور خودش ایجاد می شود.

• حومه

رشته ها از چندین کابل ساخته شده اند که به دور یکدیگر پیچیده شده اند. سپس به صورت مارپیچ در اطراف مغز قرار می گیرد. طنابهایی که سیمهای قطر آنها بیشتر در برابر سایش مقاوم است و طنابهایی که سیمهای قطر آنها کمتر است انعطاف بیشتری دارند.

• مغز

هسته مرکزی کابل یدک کش هسته نامیده می شود و از طناب ها پشتیبانی می کند. این می تواند از الیاف و فولاد طبیعی یا مصنوعی ساخته شود.

انواع بافت سیم بکسل

• بافت پرکننده

در کابلهای یدک کشی بافتی پرکننده ، فضای بین کابلهای هر ردیف با یک کابل نازک پر می شود. این نوع بافت باعث می شود که طناب بکسل در برابر فرسودگی مقاومت بیشتری داشته و انعطاف بیشتری داشته باشد.

• بافت سیل

در کابل های یدک کش غرقاب ، قطر سیم های بیرونی بیشتر از قطر سیم های داخلی است و باعث می شود در برابر سایش مقاومت بالایی داشته باشد. در اطراف کابل اصلی نیز به همان تعداد کابل وجود دارد.

• بافت استاندارد

در طناب های یدک کش بافته شده استاندارد ، قطر کابل های استفاده شده در طناب ها یکسان است. این نوع پارچه انعطاف پذیری زیادی دارد و کاربردهای زیادی دارد.

• بافت وارینگتون

در سیم بکسلهای بافته شده وارینگتون ، سیمهای استفاده شده در رشته ها یک به یک ، با قطر ضخیم و نازک مرتب شده اند. این بافت نسبت به بافت سیل انعطاف پذیرتر است.


در این مقاله سیم بکسل به چه معناست؟ پاسخ داده شد امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود.

ads2

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

ads2