فروش سیم بکسل مناسب بالابر ساختمانی

توسط

فروش سیم بکسل مناسب بالابر ساختمانی

     سیم بکسل مناسب بالابر ساختمانی یکی از بهترین سازه‌های ساخت بشر است چرا که در گذشته یکی از پر دردسرترین مشکلات در حوزه‌ی عمران، انتقال مصالح ساختمانی بوده‌ است. این مسأله، خطرات فیزیکی بی‌شماری را برای حمل کنندگان مصالح ساختمانی و هم‌چنین کارفرمایان به وجود آورده‌ بود. رفته رفته و همزمان با پیشرفت علم و صنعت، انسان توانست ابزاری را بسازد که همراه آن می‌شد به راحتی مصالح و بار سنگین را منتقل نمود. در این نوشته سعی شده توضیح کوتاهی پیرامون این اختراع کاربردی بشر داده شود پس با سایت … همراه باشید.

تاریخچه سیم بکسل ساختمانی

     مخترع آلمانی این وسیله با نام ویلهم آگوست ژولیوس آلبرت، اولین سیم بکسل مناسب بالابر ساختمانی را  را اختراع کرد. ژولیس آلبرت اولین بار سیم بکسل تازه اختراع‌ شده را در معدن نقره کارولین که در  کوه های هارز واقع شده‌است به کار برد.

سیم بکسل بالابر

     سیم بکسل بالابر ساختمانی، ریسمانی فولادی می باشد که از پیچیدن رشته‌های فلزی به دور هسته‌ی مفتولی به وجود می‌آید. هسته‌ی میانی یا مرکزی این دستگاه قطعا مهم‌ترین بخش آن محسوب می‌شود و مقدار نیرویی که ریسمان با آن سازگار می‌باشد را معین می‌کند. هسته‌ی سیم بکسل بالابر از پنبه، کنف، فولاد و propylene است که متناسب با کاربرد سیم بکسل و مقدار ایمنی طناب، نوع مغزی را مشخص می‌کنند. سیم بکسل بالابر معمولا از ریسمان افلاگالوانیزه یا فولادی برای انتقال وسایل سنگین بهره می‌برد.

اجزای تشکیل دهنده سیم بکسل مناسب بالابر ساختمانی

این اجزا را به چهار بخش می توان تقسیم کرد:

سیم های فلزی

 این بخش از سیم بکسل، رشته‌های یگانه‌ای هستند که از لوازم فلزی ساخته می‌شوند. با توجه به کاربردی که سیم بکسل دارد، می‌شود از درجات مختلف استحکام، ضد زنگ‌زدگی و نرمی آن استفاده شود.  آهن،فلز مونل، برنز و فولاد مواد تشکیل دهنده‌ی این بخش می‌باشند.

رشته های مارپیچ دور مغزی

      رشته‌های مورد نظر با ترتیبی منظم به دور مغزی سیم پیچی می‌شوند که اگر ریسمان‌ها، سیم‌های عریض داشته‌باشند مقاومت آن‌ها در مقابل سائیده‌شدن افزایش یابد. یکی از نکات جالبی که در هنگام خرید سیم بکسل باید به آن توجه داشت این است که برخی از این سیم‌ها نازک ترند که  انعطاف پذیری بیشتری دارند.

هسته یا همان مغزی

     این بخش از سیم بکسل همان محوری می‌‌باشد که ریسمان‌ها، رشته‌ها و Strands  به دور آن می‌پیچند. قیمت سیم بکسل متفاوت است که تابع جنس مغزی می‌باشد. جنس مغزی از فیبرهای طبیعی و یا مصنوعی و هم‌چنین فولاد می‌باشد.

روغن کاری

      این بخش در طی مراحل اولیه‌ی تولید انجام می‌شود. روغن‌کاری باعث کاهش اصطکاک سیم‌ها و ریسمان‌ها می‌شود و هم‌چنین زنگ‌زدگی و پوسیدگی ریسمان‌های سیم بکسل مناسب بالابر ساختمانی را کاهش می‌دهد. کم کردن اصطکاک میان ریسمان‌ها باعث کاهش آسیب به بار در زمان بلند کردن اشیاء سنگین و بزرگ می‌باشد. میزان استفاده از مواد روغن‌کاری برای سیم بکسل به بزرگی و کاربرد این سیم ها بستگی دارد.

 مفتول های موجود در سیم بکسل

     سه مدل مفتول وجود دارد که متانسب با قیمت سیم بکسل و کاربردی که دارد متفاوت می‎‌باشد.

مفتول فولادی گالوانیزه

     این شکل از مفتول به وسیله‌ی فلز روی ساخته می‌شود که در مقابل رطوبت و پوسیدگی مقاوم می‌باشد و در مشاغل متفاوت مانند عمران و کشتی‌رانی کاربرد دارد.

مفتول فولادی بدون پوشش

     این نوع مفتول در آب و هوای گرم که فاقد رطوبت باشد، کاربرد دارد.

مفتول فولادی ضد زنگ

    از ویژگی‌های این نوع مفتول توان بالا در برابر گرمای طاقت‌فرسا می‌باشد که این مورد در قیمت سیم بکسل تأثیر می‌گذارد.

 معرفی سیم بکسل مناسب بالابر ساختمانی

     سیم‌های بکسل در بالابرها و آسانسورها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند که باعث زیاد شدن سرعت و هم‌چنین کاهش مشکلات موجود شده‌است.

انواع بافت سیم بکسل چگونه است

بافت سیل

      در این حالت تعداد مفتول‌هایی که پیرامون هسته می‌باشند، به یک اندازه است. در بافت سیل، قطر همه‌ی مفتول‌های موجود در هر ردیف برابر است که قطر ریسمان‌های داخلی کمتر از سیم‌های خارجی می باشد. مفتول‌های خارجی لازم است در مقابل سائیدگی قطر ضخیم‌تری داشته‌باشند.

بافت وارینگتون

     این نوع سیم بکسل انعطاف‌ پذیزتر می‌باشد و دلیل آن هم وجود لایه‌های مفتول نازک و قطور به صورت یک در میان می‌باشد. انعطاف پذیری یا ضخیم بودن در قیمت سیم بکسل تأثیر مستقیم می‌گذارد.

بافت فیلر

     در این بافت ضخامت مفتول‌ها در تمامی ردیف ها برابر است که دارای مفتول‌های نازک در میان مفتول‌های خارجی و داخلی می‌باشد. این بافت قدرت بالایی در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی دارد.

بافت استاندارد

     انعطاف پذیری بالای این بافت باعث کاربرد بالای آن در صنایع گوناگون می‌باشد.

نکات لازم در استفاده از سیم بکسل بالابر

     لازم است هر روز کل طول سیم را بررسی کنیم، قسمت‌های بحرانی وجود دارد که باید بررسی آن را از همان ابتدا آغاز کرد.

 نکات ایمنی در استفاده از سیم بکسل

     استفاده از سیم بکسل مناسب بالابر ساختمانی مشکلاتی دارد که همواره پرسنل و افرادی که در زیرآن مشغول به کارند را تهدید می‌کند. برای رعایت بیشتر به نکات زیر می‌پردازیم:

  • پیش از استفاده از بالابر باید پایه‌ی آن را محکم کنید تا از واژگونی جلوگیری شود.
  • سیم بکسل را پیش از استفاده از آن بررسی کنید و اگر خراشی دارد آن را تغییر دهید.
  • این بالابرها مناسب بالابردن افراد به بالای ساختمان نمی‌باشند.
  • در شرایط طوفانی استفاده از آن خطرناک است و بهتر است که به زمان دیگری موکول شود.
  • افرادی که در پائین بالابر قرار می‌گیرند لازم است همواره آماده‌ی هر گونه آسیبی باشند.
  • استفاده از کلاه ایمنی در زمان کار ضروری می‌باشد.

لیست قیمت سیم بکسل بالابر

     قیمت سیم بکسل به جنس و بافت آن بستگی دارد.

سخن آخر

      فروش سیم بکسل مناسب بالابر ساختمانی در فروشگاه‌های متعددی صورت می‌گیرد و برندهای مختلفی این محصول را تولید می‌کنند. بهتر است خرید مطمئنی داشته باشید و از سایت‌های مختلف این محصولات را بررسی کنید و همچنین می‌توانید جهت کسب اطلاعات مورد نیاز در خصوص انواع سیم بکسل ها و قیمت آن‌ها از طریق راه‌های ارتباطی مذکوره با شرکت … ارتباط برقرار کنید.  

     در خرید سیم بکسل دو نکته حائز اهمیت است یکی مقدار مقاومت سیم بکسل و دیگری توانایی آن در مقابل زنگ‌زدگی و پوسیدگی. نوع بافت، طول سیم، هسته موجود در سیم بکسل به صورت مستقیم در قیمت سیم بکسل تأثیر دارند.

ads2

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

ads2