معرفی تمامی مراکز معتبر فروش سیم بکسل در تهران

توسط

معرفی تمامی مراکز معتبر فروش سیم بکسل در تهران

سیم بکسل یکی از ابزارآلات مهمی است که حتما باید از ایمنی کامل برخوردار باشد. این وسیله در اکثر صنایع کاربردهای ویژه و بسیار مهمی دارد. بنابراین بهتر است که انتخاب و خرید سیم بکسل از مراکز معتبر فروش صورت بگیرد. اصولا سیم بکسل‌های عرضه شده در چنین مراکزی دارای گواهینامه معتبر بوده و از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. یکی از فعالیت‌های شرکت … معرفی تمامی مراکز معتبر فروش سیم بکسل در تهران است.

کاربردهای سیم بکسل

اصولا سیم بکسل‌ها دارای کاربردهای متنوعی هستند و در اکثر صنایع و تحت شرایط کاری و محیطی مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله کاربردهای رایج سیم بکسل، استفاده از آن در بالابر جرثقیل و آسانسور است. یکی از مهمترین ویژگی‌های سیم بکسل‌ها، بالا بودن ایمنی و سطح اطمینان آنها در حین کار است. چنانچه سیم بکسل از سطح ایمنی بالایی برخوردار نباشد استفاده از آن در عملیات مختلف خطراتی را به همراه خواهد داشت.

انتخاب سیم بکسل مناسب برای شرایط محیطی مورد استفاده

در برخی از موارد سیم بکسل‌ها برای استفاده در شرایط محیطی نامساعد در نظر گرفته می‌شوند. اصولا زمانی که شرایط محیطی نامناسب باشد، زمینه‌های بروز فرسودگی، ساییدگی، زنگ زدگی و خوردگی در طناب فولادی بیشتر خواهد بود. بنابراین باید پیش از تهیه سیم بکسل، اطلاع کافی در مورد شرایط محیطی عملیات در اختیار داشت. به عنوان مثال، چنانچه عملیات مذکور در محیطی مرطوب و یا اسیدی انجام شود، حتما باید برای جلوگیری از بروز آسیب در طناب فولادی، تنها از سیم بکسل‌های روکش‌دار استفاده کرد.

انتخاب سیم بکسل مناسب برای عملیات مورد نظر

معیارهای مختلفی از جمله ضخامت، استحکام، طول و انعطاف‌پذیری، برای انتخاب سیم بکسل وجود دارد. به طور کلی هر نوع از سیم بکسل‌ها دارای مقاومت کششی مخصوص به خود هستند. فاکتورهای مختلف هر سیم بکسل، با توجه به نوع کاربری در نظر گرفته شده برای آن تعیین می‌شود. اگر شما آگاهی کافی در مورد انواع مختلف سیم بکسل‌ها و مشخصات آنها ندارید حتما باید پیش از خرید محصول با کارشناسان با تجربه مشورت کنید.

قیمت انواع سیم بکسل

اصولا قیمت سیم بکسل‌ها تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد. از جمله این فاکتورها می‌توان به نوع متریال بکار رفته در ساخت سیم بکسل، جنس مغزی و مفتول طناب فولادی و برند آن اشاره کرد. در این بین خریدار باید توجه داشته باشد که کیفیت سیم بکسل را فدای صرف هزینه کمتر نکند. بخصوص در مورد عملیات با ارزش این موضوع حساسیت بیشتری پیدا خواهد کرد. در چنین مواردی پارگی سیم بکسل علاوه بر اینکه ممکن است خطرات جانی در پی داشته باشد، خسارات مالی سنگین و بی‌نتیجه ماندن تلاش‌های زیادی را به همراه خواهد داشت.

بافت سیم بکسل‌ها

همان‌طور که می‌دانید سیم بکسل‌ها از بافت خاصی برخوردارند که این بافت به کمک ماشین‌های مخصوصی انجام می‌شود. در ابتدا سیم‌های فلزی به دور هم پیچیده می‌شوند. به این ترتیب لایه‌های سیمی شکل خواهند گرفت. در ادامه این لایه‌ها به دور هسته‌ای مرکزی پیچانده می‌شوند. در حقیقت باید گفت سیم بکسل از رشته‌هایی تشکیل شده که این رشته‌ها، هر کدام از بافت چندین سیم فلزی در کنار هم ساخته شده‌اند.

دسته‌بندی سیم بکسل‌ها بر اساس نوع بافت

جهت بافت کلاف سیم بکسل‌ها یکی از معیارها برای دسته‌بندی این وسیله است. بر این اساس سیم بکسل‌ها به سه دسته راست‌بافت، چپ‌بافت و صیلبی تقسیم می‌شوند. هر کدام از این دسته‌بندی‌ها کاربردهای خاص خود را دارند.

  • در سیم بکسل‌هایی که با علامت z مشخص می‌شوند، جهت بافت کلاف از سمت چپ به راست است. به همین دلیل، چنین سیم بکسل‌هایی با عنوان راست‌بافت شناخته می‌شوند.
  • در سیم بکسل‌های مشخص شده با علامت s جهت تابیدن کلاف، از سمت راست به چپ است. بنابراین به چنین سیم بکسل‌هایی چپ‌بافت گفته می‌شود.
  • سیم بکسلهای صلیبی یا دو طرفه که جهت بلند کردن بار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سیم بکسل‌های صلیبی

از آنجایی که بافت دو طرفه یا صلیبی دارای مقاومت کششی مناسبی است، برای ساخت سیم بکسل‌های بلند‌کننده بار مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر چند بافت‌ یک‌طرفه برای سیم بکسل‌ها، سبب افزایش انعطاف‌پذیری و مقاومت پوششی آنها می‌شود، اما سیم بکسل‌های با بافت یک‌طرفه نمیتوانند جهت باربرداری و لیفتینگ مورد استفاده قرار گیرند. بافت یک‌طرفه در مواجهه با فشار زیاد حاصل از بلند کردن بار، تمایل زیادی به باز شدن داشته و شل می‌شود.

سیم بکسل‌های روکش‌دار

همان‌طور که از نام این طناب فولادی پیداست، این نوع از سیم بکسل دارای روکشی در سطح بیرونی است. این روکش باعث حفاظت از سیم بکسل در برابر عوامل نامطلوبی مانند رطوبت، سوختگی، زنگ زدگی و فرسایش خواهد شد. اصولا در ساخت دستگاه‌های بدنسازی از سیم بکسل روکش‌دار استفاده می‌شود. سایز و قطر سیم بکسل‌های روکش‌دار متناسب با نوع کاربرد آنها  در نظر گرفته می‌شود. همچنین نوع کاربرد سیم بکسل روکش‌دار تعیین‌کننده نوع متریال بکار رفته در ساخت روکش است.

نوع مغزی بکار رفته در سیم بکسل‌ها

به طور کلی مغزی سیم بکسل‌ها می‌تواند از مواد مختلفی تشکیل شده باشد. نوع مواد بکار رفته در مغزی سیم بکسل نیز با نوع کاربرد آن مرتبط است. اصولا زمانی که استحکام یک سیم بکسل در نوعی خاص از کاربری مدنظر باشد، از مغزی فولادی به عنوان هسته مرکزی سیم بکسل استفاده می‌شود. اما زمانی‌که در یک عملیات انعطاف‌پذیری سیم بکسل دارای اهمیت بیشتری باشد، هسته مرکزی آن از نوع کنفی خواهد بود. باید به این نکته توجه داشت که استحکام سیم بکسل با انعطاف‌پذیری آن رابطه‌ای معکوس دارد.

استفاده از سیم بکسل‌های با کیفیت مناسب

همان‌طور که گفته شد ایمنی و کیفیت مناسب سیم بکسل باید در هنگام خرید این محصول مورد توجه قرار گیرد. در غیر اینصورت عمر مفید سیم بکسل کوتاه بوده و پس از گذشت مدتی و با بروز انواع آسیب‌ها از جمله زنگ زدگی، خوردگی و ساییدگی، چاره‌ای جز تعویض آن باقی نمی‌ماند. اصولا سیم بکسل‌های با کیفیت بالا نسبت به سایر موارد، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. اما با توجه به اینکه سیم بکسل‌های با کیفیت دارای عمر مفید طولانی‌تری هستند خرید آنها مقرون بصرفه است.

نتیجه‌گیری

در این مطلب با برخی از انواع سیم بکسل‌ها و ویژگی آنها آشنا شدیم. خرید سیم بکسل یکی از موارد مهم و حساسی است که حتما باید با دقت کامل و از مراکز معتبر فروش انجام شود.  چنانچه قصد خرید سیم بکسل از مراکز معتبر فروش سیم بکسل در تهران را دارید و علاقمند به آگاهی از آخرین قیمت‌ها هستید می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ads2

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

ads2